+48 732 799 879 kliknij i zadzwoń    Warszawa       kontakt@mikjafaszcza.pl

Jaki piling wybrać?

Jaki piling do włosów wybrać -blog mikja faszcza
Nie prowadzę już usług trychologicznych

Zacznijmy od tego, na jakiej części głowy należy się skupić, podczas pilingu głowy.

Źródło: quizlet.com

Powyżej na zdjęciu ukazany jest czepiec sięgnisty, to miejsce bardzo wrażliwe-delikatne. Jak widać, nie ma tam mięśni.

Zapewne nie raz zauważyłeś u osób, które tracą włosy właśnie tym miejscu a może u siebie zauważyłeś?

Dlaczego tak się dzieje? jest tam słabsze ukrwienie, musimy zadbać o kondycję skalpu.

Co do tego ma piling głowy?

Czy troszczysz się o kondycję swojego ciała i stosujesz peeling? Pewnie tak. Zadaj sobie pytanie, dlaczego to robisz. Peeling ciała wspomaga oczyszczenie skóry, nadając jej zdrowy i piękny wygląd. W kontekście skóry głowy celem jest eliminacja nadmiaru sebum oraz wsparcie odżywienia cebulki włosa.

Nadmierna ilość sebum sprawia, że włosy stają się coraz słabsze przy każdym wyrastaniu, a w końcu przestają rosnąć. W niektórych przypadkach zdarza się także, że włosy rosną pod skórą.

Na zdjęciu widać jak bardzo skór potrzebuje oczyszczenia, zadbaj o nią poprzez zastosowanie pilingu.

Jak często należy wykonywać piling?

Odpowiednie określenie potrzeb skóry głowy wymaga uwzględnienia jej aktualnego stanu. Aby podejść do tego z rozsądkiem, warto regularnie przeprowadzać badania trychoskopowe, preferowane co najmniej 2 razy w miesiącu, zaleca się nawet raz w tygodniu. Dodatkowo, zalecana jest konsultacja w celu profesjonalnej oceny potrzeb i stanu skóry głowy.

Jakie jeszcze korzyści z pilingu głowy:

  • Pozbywamy się martwego naskórka tak jak na ciele.
  • Cebulka włosa wyrasta zdrowsza, grubsza, bo łatwiej jest jej się odżywić. Gdy myjesz włosy, nakładasz lotion czy kapsułkę na wypadanie, czy porost włosów. Bez oczyszczonej skóry to nic nie da, zatkane są ujścia włosa pod skórę.
  • Działa jak masaż skóry głowy, który jest zalecany, wpływa na pobudzenie mikrokrążenia
  • Systematyczne wykonywanie reguluje pracę gruczołów łojowych a włosy ładnie unoszą się od nasady nawet na drugi dzień.
  • Zapobiega łupieżowi, świądu skóry
  • Oczyść a włosy przy skórze z kurzu czy brudu. Zapobiega rozwojowi bakterii czy roztoczy
  • Oczyszcza nadmiar pielęgnacji włosów, po lakierach, piankach czy suchym szamponie. skóra przy nadmiarze stosowanie jest oblepiona produktami. Odżywanie wtedy nic nie daje. Szampon nieodpowiedni także tylko z wierzchu oczyszcza. Jednak i na tym etapie, powstaje problem, jeśli ie odpowiednio myjesz włosy.
  • Oczyszcza już obumarłe włosy a kolejne mogą wyrosnąć zdrowsze
  • Czujesz się jak byś wyszła od fryzjera, włosy sa świrze i pełne życia.

Jaki kupić piling do skóry głowy?

  1. Enzymatyczny, mechaniczny czy dwa w jednym?

Na rynku mammy bardzo duży wybór produktów, tu znaczenie ma stan naszej skóry głowy. Pamiętaj nie każdy piling głowy jest trychologiczym pilingiem.

Jest to produkt specjalistyczny o silnym działaniu oczyszcająco-odświwżajacym. polecany dla osób z problemami z włosami jak przetłuszczanie, łupież. Mamy enzymatyczny i mechaniczny piling do oczyszczenia skóry głowy.

Piling enzymatyczny to delikatne rozwiązanie, które nie wymaga tarcia, co jest istotne szczególnie w przypadku osób z Łuszczycą. Przed przystąpieniem do peelingu zaleca się natłuszczenie skóry specjalnym produktem, a następnie wykonanie delikatnego peelingu. Piling mechaniczny z kolei zawiera drobinki złuszczające, wymaga masażu skóry głowy. Dostępne są także produkty “dwa w jednym”, jak to przedstawione na zdjęciu powyżej piling do skóry głowy DSD.

Pamiętaj produkt z apteki, nie musi być trychologiczny, każdy producent może współpracować z aptekami.

2. Piling ma nawilżyć skórę głowy, odtłuścić lub oczyszczający.

Przed zakupem produktu zaleca się skonsultowanie się z trychologiem. Brak uniesienia włosów niekoniecznie oznacza nadmierne przetłuszczanie. Niewłaściwe produkty mogą jednak pogłębiać problemy i prowadzić do podwójnej straty, zarówno zdrowia włosów, jak i środków finansowych. To samo dotyczy szamponów oraz innych dodatków do pielęgnacji włosów.

  • Piling odtłuszczający często jest na bazie glinki marokańskiej
  • Piling oczyszczający np. kawowy, jeszcze mocniej oczyszcza
  • Piling lniany ma właściwości nawilżające i normalizujące gruczoły łojowe.
  • Piling cukrowy działa nawilżająco -regenerująco
  • Piling solno-cukrowy pomaga na nadmierne przetłuszczanie oraz nawilża. 
  • Piling trychologiczny DSD Zawiera komplex naturalnych kwasów owocowych, kwas salicylowy, ekstrakty roślinne i proszek z nasion moreli. Dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę głowy bez utraty włosów, reguluje nadmierne przetłuszczanie się skóry i zapobiega pojawieniu się łupieżu. Nadaje skórze głowy uczucie świeżości, miękkości i czystości. Zamówienie konsultacji trychologicznej u mnie otrzymasz rabat na produkty 10%.
  • Piling suchy glinka do włosów. Glinka ma za zadanie oczyścić, odkazić i detoksykować, odżywia i stymuluje cebulki, łagodzi podrażnienia skóry głowy. Wybieramy kolor glinki do kondycji skóry głowy.
    • błękitna glinka do włosów najmocniejsza ze wszystkich. Działa silnie oczyszczająco z zanieczyszczeń oraz sebum( łoju), nawilża oraz pobudza mikrorążenie. Nie powinny stosować osoby z wrażliwą skórą łowy, jest zbyt silna.
    • zielona glinka do włosów: Jest do skóry głowy gdzie wskazane jest zmniejszenie poziomu sebum oraz wyrównać ph skóry. Łagodzi stany zapalne-podraznienia na głowie. Polecana dla osób dojrzałych oraz przy wypadaniu włosów.
    • czerwona glinka do włosów: jest łagodniejsza od zielonej ma podobne właściwości, dodatkowo poprawia krążenie i wzmacnia cebulki. Mogą stosować osoby z wrażliwa skórą.
    • różowa glinka do włosów: Idealna do włosów cienkich, przerzedzonych, przetłuszczających się oraz wrażliwej skóry. połączenie właściwości białej i czerwonej. Łagodzi podrażnienia,
    • biała glinka do włosów: idealna dla osób z wrażliwą skórą głowy. Bardzo delikatnie oczyszcza i wpływa kojąco na skalp głowy.
    • czarna glinka do włosów: Działa antyseptycznie, odżywczo i oczyszczająco. Wpływa osłonowo na włos, zapobiegając niszczeniu.
    • żółta glinka do włosów: jak powyższe kolory oczyszcza i odkaża skórę głowy. Ma dużą zawartość tlenku żelaza. Wykazuje podobne właściwości do czerwonej jednak działa mocniej. Polecana dla dojrzałych włosów lub przy wypadaniu.

Jak przygotować piling z glinki do skóry głowy?

  • Można wymieszać z odrobiną szamponu aby łatwo można było nałożyć na skórę głowy w miejscu czepca oraz cukrem działa nawilżająco. Pamiętaj na łyżkę glinki przypadają 3 łyżki cukru. Przygotowaną mieszankę nanosi na skórę głowy wykonując 2-3-minutowy masaż.
  • Masaż należy wykonać bardzo delikatnie, celem jest zadbanie o włos a by nie wyrwać lub uszkodzić.
  • Przygotowanie pilingu do skóry głowy z glinki:
    • woda nie z kranu, przegotowana, pokojowa.
    • dobierz odpowiedni do stanu skóry
    • dodaj kropelkę olejku
    • Używaj plastikowej miski i łyżeczki, metal ma właściwości absorpcyjne- niszczy zdrowotne działania glinki
    • Wybierając glinkę, zwróć uwagę na skład, powinna być sama glinka

Nakładanie pilingu na skórę głowy

Delikatnie zwilżamy skórę, dobrze by było aby mieć pędzelek do nakładania taki jak do farby albo aplikator. Wykonujemy przedziałki 2-centymetrowe jak przy nanoszeniu farby. Jeśli jest to piling enzymatyczny to po nałożeniu pozostaw na czas, jaki wskazuje producent, potem można wykonać masaż delikatny dla poprawienia ukrwienia skóry głowy. Jeśli jest mechaniczny o od razu wykonaj masaż. Jeżeli piling do skóry głowy jest chemino-mechaniczny czyli połączenie enzymatycznego z mechanicznym po nałożeniu pozostaw na 7 minut, potem delikatnie zwilż i wykonaj masaż 3-minutowy i pozostaw na pozostały czas zależy od producenta.

[mailerlite_form form_id=1]

Zapraszam na mój Instagram: https://www.instagram.com/malgorzatafaszcza/

Treści są tworzone bezpłatnie, jeśli podoba się Ci treść proszę udostępnij lub zostaw komentarz, bardzo mnie ciekawi Twoje zdanie na ten temat.

Jaki piling wybrać?

Newsletter

Odbierz rabat 30 % na zakup e-booka lub usługi.

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

Wspomóź i udostępnij. Dziękuję.

64 komentarze do “Jaki piling wybrać?

  1. Peeling jest bardzo ważny.. Dla wszystkich którzy chcą mieć piękne i błyszczące włosy..

  2. Bardzo ciekawy artykuł. Myślę, że skóra głowy jest często pomijana, a powinna być traktowana z równą atencją jak reszta ciała.

  3. Nigdy nie używałam pilling do skóry głowy ale po tym artykule zacznę. Bardzo pomocne wskazowki

  4. Ciekawy artykuł,dziękuję. Temat pilingow jest mi bliski dlatego tym bardziej było mi miło Przeczytać 🙂

  5. Uwielbiam pillingi ale na skórę głowy chyba u siebie nie muszę stosowac, mam tak grube i gęste włosy, że z mogłoby mi ich trochę wypaść i nie miałabym z tym problemu 😉

  6. Fajny artykuł , wiele cennych wskazówek ,muszę zacząć używać peeling ddo głowy 😁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę