+48 732 799 879 kliknij i zadzwoń    Warszawa       kontakt@mikjafaszcza.pl

Spotkania networkingowe czy warto?

Czy warto uczęszczać na spotkaniach networkingowych? Wpis na blogu Mikja faszcza

Czym są spotkania networkingowe?

Spotkania networkingowe to wydarzenia, które pozwalają różnym osobom nawiązywać kontakty biznesowe, dzielić się pomysłami i doświadczeniem oraz budować swoją sieć zawodową. Mogą mieć różny charakter i odbywać się w różnych miejscach, od luźnych kawowych spotkań po bardziej formalne konferencje i seminaria.

Dlaczego warto uczestniczyć w spotkaniach networkingowych?

 1. Nowe kontakty biznesowe: To doskonała okazja, aby poznać innych przedsiębiorców, potencjalnych klientów lub partnerów biznesowych. Nowe kontakty mogą otworzyć przed tobą nowe możliwości i współpracę.
 2. Wymiana wiedzy: Spotkania networkingowe często obejmują prezentacje lub dyskusje na tematy związane z daną branżą lub obszarem biznesowym. To świetna okazja do nauki od ekspertów i dzielenia się swoją wiedzą.
 3. Motywacja i inspiracja: Wspólne spotkania z innymi osobami o podobnych celach i pasjach mogą być motywujące i inspirujące. Możesz dowiedzieć się, jak inni radzą sobie w biznesie i czerpać z tego inspirację do własnych działań.
 4. Rozwijanie umiejętności interpersonalnych: Spotkania networkingowe to doskonała okazja do rozwijania umiejętności komunikacyjnych i budowania relacji. Możesz ćwiczyć swoje umiejętności rozmawiania z różnymi osobami i budowania pozytywnego wrażenia.

Jak przygotować się do spotkania networkingowego?

 1. Przygotuj krótką autoprezentację: Zastanów się, jak chciałbyś przedstawić siebie i swój biznes innym uczestnikom. Staraj się być klarowny i zwięzły.
 2. Badaj innych uczestników: Jeśli masz dostęp do listy uczestników przed wydarzeniem, zobacz, kto będzie obecny. Możesz zidentyfikować osoby, z którymi chciałbyś porozmawiać i przygotować pytania lub tematy do dyskusji.
 3. Miej przy sobie wizytówki: To klasyczny sposób wymiany kontaktów biznesowych. Upewnij się, że masz ich przy sobie.
 4. Bądź otwarty na nowe kontakty: Nie koncentruj się tylko na osobach, które już znasz. Spotkania networkingowe to czas na poznawanie nowych ludzi.

Pamiętaj, że networking to proces, który wymaga czasu i zaangażowania. Im więcej wysiłku wkładasz w budowanie swojej sieci kontaktów, tym więcej możesz zyskać. Nie bój się więc wychodzić poza swoją strefę komfortu i uczestniczyć w spotkaniach networkingowych.

We wtorek 3 października, postanowiłam wybrać się na kolejne już spotkanie networkingowe, tym razem spotkanie to odbyło się dzięki zaproszeniu Agaty Bony i Sylwii Lackek zastępczyni burmistrza Bielany Warszawa.

Kobiety są cudowne, pełniąc wiele ważnych ról życiowych, przechodzą ogrom etapów rozwoju i zmian w trakcie swojej drogi.

Ale nie mają łatwo. Często brakuje im czasu i przestrzeni dla siebie, aby w natłoku tych wszystkich zadań zadbać o swoją indywidualną sferę życia.

Myślę, że nikt nie zrozumie kobiety tak, jak inna kobieta. Od zarania dziejów wraz z siostrami, mamami, ciotkami, babciami, przyjaciółkami budowały wspierającą się społeczność, przekazującą między sobą swoje doświadczenia, opinie, poglądy.

Dziś kobiety też potrzebują “plemienia” do tego, by czuć się akceptowane, szczęśliwe i silne.

Dlatego powstało miejsce Izabela Górska i Agata Wolszczak nazwała je #Dharma by symbolizowało etapy życia i holistyczny rozwój, do którego każda kobieta dąży.

#Dharma to fizyczna przestrzeń, którą zbudowała na warszawskim Żoliborzu z myślą o kobietach, aby miały swój drugi dom, w którym zawsze spotkają PrzychylneDusze.

To MiejsceMocy, gdzie każdego dnia dzieje się wiele różnych wydarzeń.

Dziś sympatyczki tej przestrzeni spotkały się w Bielańskim Integratorze Przedsiębiorczych, dzięki zaproszeniu Agaty Bony i Sylwii Lackek zastępczyni burmistrza Bielany Warszawa.

Z przyjemnością przyjęłam zaproszenie na Networking, podczas którego miałam przyjemność spotkać się z prowadzącym spotkanie Grzegorzem Turniak. Szukasz pomysłu na integrację nie może tam zabraknąć Grzegorza.

Na sam koniec sesja odprężająca z Sylwią Buczak, która poprowadziła Sesje Pozytywnych Relacji.

Czy uczęszczasz na networkingi? Napisz, jakie jest Twoje zdanie na ten temat spotkań?

Jeśli poszukujesz wsparcia jak wdrożyć pozostałe możliwości dotarcia do klienta, zapraszam do kontaktu.

 • Stworzymy ścieżkę dzięki, której łatwiej będzie ci dotrzeć do potencjalnego klienta, ze różnicowanym portfelem.
 • Chętnie poprowadzę Twojego bloga, czy e-mail marketing.
 • Nie posiadasz strony internetowej, aby prowadzić bloga, stworzymy

Napisz do mnie, na wstępną bezpłatną konsultacje.

“Twój komentarz może zmienić grę! Dołącz do dyskusji i zapisz się na mój newsletter, aby być na bieżąco z moimi nowościami. Twój wkład nie tylko wspiera MNIE, ale także pomaga w realizacji moich celów, w tym w spłacie długów. Dziękuję za wsparcie!”

A widziałeś mój wpis na temat, dlaczego trzeba mieć swoją stronę www ?

Spotkania networkingowe czy warto?

Newsletter

Odbierz rabat 30 % na zakup e-booka lub usługi.

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

Wspomóź i udostępnij. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę